Hikvision DS-2CD1027G0-L UF 2.8mm CO-STD - IP Camera For Indoors and Outdoors, 2MP, Ethernet, PoE, Manual Angle Adjustment
Hikvision DS-2CD1027G0-L Side View Left
Hikvision DS-2CD1027G0-L View of the lens
Hikvision DS-2CD1027G0-L Pre View
Compartir
  • Hikvision DS-2CD1027G0-LUF2.8mm CO-STD | IP Camera | 2MP
    Out of stock
    * Taxes not included
It is not possible to buy this product at this time
¡Delivery same day!
- In Panama City - For purchases made before midday.
Brand: Hikvision
Model: DS-2CD1027G0-LUF2.8MM CO-STD
The Hikvision DS-2CD1027G0-LUF2.8mm CO-STD is a network camera model that offers a color image 24 hours a day, thanks to its ColorVu technology and integrated white light, has a maximum resolution of 2 megapixels (1920 x 1080) with a fixed 2.8 mm lens that gives a viewing angle of 106°, efficient H.265+ video compression that reduces bandwidth and storage consumption.
How to buy this product?
  • 1. Add the product to your cart and proceed to checkout
  • 2. Select “pickup in a store” or “delivery to house or office”
  • 4. After the payment you will receive an email with your delivery or pickup date
Specifications
Model
Brand Hikvision
Type Camera IP
Form Factor Bullet
Camera
Indoors/Outdoors Indoors and Outdoors
Focus Fixed
Max. Resolution 2MP
Image Sensor 1/2.8" Progressive Scan CMOS
Interfaces RJ45 Ethernet / 256GB
Shutter Time 1/3 s to 1/100, 000 s
Angle Adjustment Manual Angle Adjustment
Lens Type & FOV Focal Length & FOV
2.8 mm, horizontal FOV 105.2, vertical FOV 56.5, diagonal FOV 125.1
4 mm, horizontal FOV 83.6, vertical FOV 46.2, diagonal FOV 97.5
Lens Mount M12
Aperture F1.0
Video
Compression Main stream: H.265/H.264
Sub-stream: H.265/H.264/MJPEG
Network
Events
Events Basic eventMotion detection, video tampering alarm, exception
General
PoE Type PoE
Power 12 VDC, 0.4 A, max. 5 W