DS-2CE16D0T-ITPFS-img1
DS-2CE16D0T-ITPFS-img2
Compartir
  • Hikvision DS-2CE16D0T-ITPFS2.8MMO-STD | Analog | 2MP
    Out of stock
    * Taxes not included
It is not possible to buy this product at this time
¡Delivery same day!
- In Panama City - For purchases made before midday.
Brand: Hikvision
Model: DS-2CE16D0T-ITPFS2.8MMO-STD
How to buy this product?
  • 1. Add the product to your cart and proceed to checkout
  • 2. Select “pickup in a store” or “delivery to house or office”
  • 4. After the payment you will receive an email with your delivery or pickup date
Specifications
Model
Brand Hikvision
Type Analog Camera
Form Factor Bullet
Camera
Indoors/Outdoors Indoors and Outdoors
Focus Fixed
Max. Resolution 2MP
Image Sensor 2 MP CMOS
Interfaces Switchable TVI/AHD/CVI/CVBS
Shutter Time PAL: 1/25s to 1/50,000s
NTSC: 1/30s to 1/50,000s
Angle Adjustment Manual Angle Adjustment
Lens Type & FOV Lens: 2.8mm
FOV: Horizontal: 106.4 / Vertical: 57.9 / Diagonal: 124.6
Lens Mount M12
Aperture F1.2
Video
Framerate TVI: 1080P@30fps, 1080P@25fps
AHD: 1080P@30fps, 1080P@25fps
CVI: 1080P@30fps, 1080P@25fps
CVBS: PAL/NTSC
Audio
Audio Built-in mic
Features
Features 2 MP, 1920 × 1080 Resolution
2.8 mm, 3.6 mm, 6 mm Fixed Focal Lens
Smart IR, up to 25 m IR distance
Audio over coaxial cable, built-in mic
4 in 1 video output (switchable TVI/AHD/CVI/CVBS)
IP67
General
PoE Type N/A
Power Power Supply: 12 VDC 25%