DS-2CE16H0T-ITPFS2-8MM-1
DS-2CE16H0T-ITPFS2-8MM-2
Compartir
  • DS-2CE16H0T-ITPFS2.8MM | Analog | 5MP
Brand: Hikvision
Model: DS-2CE16H0T-ITPFS2.8MM
Brand Hikvision
Model DS-2CE16H0T-ITPFS2.8MM
Type Analog Camera
Form Factor Bullet
Camera
Indoors/Outdoors Indoors and Outdoors
Focus Fixed
Max. Resolution 5MP
Image Sensor 5 MP CMOS
- NTSC: 1/30s to 1/50,000s
Angle Adjustment Fixed Angle
Lens Type & FOV - Focal Lenght: 2.8 mm
- Horizontal FOV: 85.5
- Vertical FOV: 63.7
- Diagonal FOV: 110.7
Lens Mount M12
Aperture F1.2
Video
Framerate - TVI: 5MP@20fps, 4MP@30fps, 4MP@25fps, 1080P@30fps, 1080P@25fps
- CVI: 4MP@30fps, 4MP@25fps
- AHD: 5MP@20fps, 4MP@30fps, 4MP@25fps
- CVBS: PAL/NTSC
Features
Features -5 MP, 2560 × 1944 resolution
-Digital WDR
-2.8 mm, 3.6 mm, 6 mm fixed focal lens
-Smart IR, up to 25 m IR distance
-Audio over coaxial cable, built-in mic
-4 in 1 video output (switchable TVI/AHD/CVI/CVBS)
-IP67
General
PoE Type N/A
Power 12 VDC 25%