LG 24MK430H-B - Monitor, 23.8", Full HD 1920 x 1080, IPS WLED, 16:9, 75Hz Refresh Rate, HDMI, VGA, Black
24MK430H-img1
24MK430H-img2
24MK430H-img3
24MK430H-img4
24MK430H-img5
Compartir
  • LG 24MK430H-B | Black | 23.8"
    Out of stock
    * Taxes not included
It is not possible to buy this product at this time
¡Delivery same day!
- In Panama City - For purchases made before midday.
Brand: LG Electronics
Model: 24MK430H-B
How to buy this product?
  • 1. Add the product to your cart and proceed to checkout
  • 2. Select “pickup in a store” or “delivery to house or office”
  • 4. After the payment you will receive an email with your delivery or pickup date
Specifications
Model
Brand LG
Model LG 24MK430H-B
Part Number LG 24MK430H-B
Use Type General Purpose
Display
Display Size 23.8"
Aspect Ratio 16:9
Resolution 1920 x 1080
Resolution Type FHD
Refresh Rate 75Hz
Response Time 5 ms
Panel Type IPS
Light Source WLED
Panel Surface Anti-Glare (3H)
Contrast Ratio(typical) 1000:1
Brightness 250cd/m
Viewing Angles 178(H)/178(V)
Color Depth 16.7M
Color Gamut NTSC 72% (CIE1931)
Audio
Built-in Speakers No
Connectivity / Ports
Video Ports 1x VGA, 1x HDMI
Other Ports 1x Audio Port
Touch
Touch No
Physical Characteristics
Color Black
Size w/stand (WxHxD) 55.5 x 42.1 x 18.19
Size w/o Stand(cm) 55.5 x 33.1 x 3.8
Weight w/stand 3.1kg
Weight w/o stand 2.8kg
Stand Included Yes
Tilt -5 to +15
Power
Power consumption 26W
Features
Curved No (Flat)
Features 24" FHD IPS Display
Radeon FreeSync Technology
Dynamic Action Sync
Black Stabilizer
On Screen Control
Smart Energy Saving
VESA Interface 75 x 75mm