Hikvision DS-2CD1153G0-I-2.8MM - IP Camera For Indoors and Outdoors, 5MP, Ethernet, PoE, Fixed Angle
DS-2CD1153G0-I-img1
DS-2CD1153G0-I-img2
DS-2CD1153G0-I-img3
Compartir
  • Hikvision DS-2CD1153G0-I-2.8MM | IP Camera | 5MP
    Out of stock
    S/.320.22
    * Taxes included
It is not possible to buy this product at this time
¡Delivery same day!
- In Lima - For purchases made before midday.
Brand: Hikvision
Model: DS-2CD1153G0-I-2.8MM
How to buy this product?
  • 1. Add the product to your cart and proceed to checkout
  • 2. Select “pickup in a store” or “delivery to house or office”
  • 4. After the payment you will receive an email with your delivery or pickup date
Specifications
Model
Brand Hikvision
Model DS-2CD1153G0-I-2.8MM
Type Camera IP
Form Factor Dome
Camera
Indoors/Outdoors Indoors and Outdoors
Focus Fixed
Max. Resolution 5MP
Image Sensor 1/2.7" Progressive Scan CMOS
Interfaces RJ45 Ethernet / No SD
Shutter Time 1/3s to 1/100,000s
Angle Adjustment Manual Angle Adjustment
Lens Type & FOV Lens: 2.8mm
FOV: Horizontal: 100 / Vertical: 74 / Diagonal: 130
Lens Mount M12
Aperture F2.0
Video
Framerate Main Stream:
50Hz: 12.5fps (2560 × 1920), 20fps (2560 × 1440), 25fps (2304 × 1296, 1920 × 1080, 1280 × 720)
60Hz: 15fps (2560 × 1920), 20fps (2560 × 1440), 30fps (2304 × 1296, 1920 × 1080, 1280 × 720)
Sub Stream:
50Hz: 25fps (640 × 480, 640 × 360, 320 × 240)
60Hz: 30fps (640 × 480, 640 × 360, 320 × 240)
Compression Main stream: H.265/H.264
Sub-stream: H.265/H.264/MJPEG
Network
Events
Features
Features 1/2.7" Progressive Scan CMOS
2560 × 1920 @15fps
Color: 0.01 Lux @(F1.2; AGC ON), 0.028 Lux @(F2.0; AGC ON)
2.8/4/6 mm fixed lens
H.265+, H.265, H.264+, H.264
3D Digital Noise Reduction
IP67, IK10
General
PoE Type PoE
Power Power Supply:12 VDC 25%PoE: 802.3af, class 3