Samsung LS24D400GALXPE - Monitor, 24", Full HD 1920 x 1080, IPS, 16:9, 100Hz Refresh Rate, HDMI, DisplayPort, Black
Samsung LS24D400GALXPE | Black | 24"In stockS/.599.39* Taxes included
Brand: Samsung
Model: LS24D400GALXPE
How to buy this product?
- 1. Add the product to your cart and proceed to checkout
- 2. Select “pickup in a store” or “delivery to house or office”
- 4. After the payment you will receive an email with your delivery or pickup date
Specifications
Model |
|---|---|
| Brand | Samsung |
| Model | LS24D400GALXPE |
| Part Number | LS24D400GALXPE |
| Use Type | General Purpose |
Display |
| Display Size | 24" |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Resolution | FHD (1,920 x 1,080) |
| Resolution Type | FHD |
| Refresh Rate | 100Hz |
| Response Time | 5 ms |
| Panel Type | IPS |
| Contrast Ratio(typical) | 1000:1(Typ) |
| Brightness | 250 cd/ |
| Viewing Angles | 178/178 |
Audio |
| Built-in Speakers | No |
Connectivity / Ports |
| Video Ports | 2x HDMI, 1x DisplayPort |
| Other Ports | USB ports : 2 |
Touch |
| Touch | No |
Physical Characteristics |
| Color | Black |
| Size w/stand (WxHxD) | 540.7 x 497.7 x 219.0 mm |
| Size w/o Stand(cm) | 540.7 x 320.4 x 39.8 mm |
| Weight w/stand | 3.5 kg |
| Weight w/o stand | 2.3 kg |
| Tilt | -3.0(2.0)~25.0(2.0) |
| Swivel(Horizontal) | -45.0(3.0)~45.0(3.0) |
| Pivot | -92.0(2.0)~92.0(2.0) |
Power |
| Power consumption | 45 W |