DS-2CD2123G2-IS preview
DS-2CD2123G2-IS side view
DS-2CD2123G2-IU Colors preview
Compartir
  • Hikvision DS-2CD2166G2-ISU2.8MMO-STD | IP Camera | 6MP
    Out of stock
    * Taxes not included
It is not possible to buy this product at this time
¡Delivery same day!
- In Panama City - For purchases made before midday.
Brand: Hikvision
Model: DS-2CD2166G2-ISU2.8MMO-STD
The Hikvision DS-2CD2166G2-ISU2.8MMO-STD IP Camera is a high-resolution security camera that offers excellent image quality in low light conditions. The camera features a 2-megapixel CMOS sensor and a 2.8mm lens, allowing you to capture sharp and detailed images. The camera is also equipped with Hikvision's DarkfighterS technology, which allows it to capture color images even in very low light conditions.
How to buy this product?
  • 1. Add the product to your cart and proceed to checkout
  • 2. Select “pickup in a store” or “delivery to house or office”
  • 4. After the payment you will receive an email with your delivery or pickup date
Specifications
Model
Brand Hikvision
Type Camera IP
Form Factor Bullet
Camera
Indoors/Outdoors Indoors and Outdoors
Focus Fixed
Max. Resolution 6MP
Image Sensor 1/2.4" Progressive Scan CMOS
Interfaces RJ45 Ethernet / SD 512GB
Shutter Time 1/3 s to 1/100,000 s
Angle Adjustment Manual Angle Adjustment
Lens Type & FOV 2.8 mm, horizontal FOV 105, vertical FOV 55, diagonal FOV 127;
4 mm, horizontal FOV 78, vertical FOV 38, diagonal FOV 96
Lens Mount M12
Aperture F1.6
Video
Framerate 5MP: 60hz/30fps
Compression Main stream: H.265+/H.265/H.264+/H.264,
Sub-stream: H.265/H.264/MJPEG,
Third stream: H.265/H.264 (*Third stream is supported under certain settings.)
Network
Protocols TCP/IP, ICMP, HTTP, HTTPS, FTP, DHCP, DNS, DDNS, RTP, RTSP, NTP, UPnP, SMTP,
IGMP, 802.1X, QoS, IPv4, IPv6, UDP, Bonjour, SSL/TLS, PPPoE, SNMP, ARP, WebSocket,
WebSockets, SRTP, SFTP
Events
General
PoE Type PoE
Power 12 VDC 25%, 0.5 A, max. 6 W