DS-2CD2723G2-IZS-img1
DS-2CD2723G2-IZS-img2
DS-2CD2723G2-IZS-img3
Compartir
  • Hikvision DS-2CD2723G2-IZS2.8-12MMO-STD | IP Camera | 2MP
    Out of stock
    * Taxes not included
It is not possible to buy this product at this time
¡Delivery same day!
- In Panama City - For purchases made before midday.
Brand: Hikvision
Model: DS-2CD2723G2-IZS2.8-12MMO-STD
How to buy this product?
  • 1. Add the product to your cart and proceed to checkout
  • 2. Select “pickup in a store” or “delivery to house or office”
  • 4. After the payment you will receive an email with your delivery or pickup date
Specifications
Model
Brand Hikvision
Type Camera IP
Form Factor Dome
Camera
Indoors/Outdoors Indoors and Outdoors
Focus Varifocal
Max. Resolution 2MP
Image Sensor 1/2.8" Progressive Scan CMOS
Interfaces RJ45 Ethernet / 256GB
Shutter Time 1/3s to 1/100,000s
Angle Adjustment Manual Angle Adjustment
Lens Type & FOV Lens: 2.8mm to 12mm
FOV:
- Horizontal: 107 to 32
- Vertical: 55 to 18
- Diagonal: 130 to 36
Lens Mount Ø14
Aperture F1.6
Video
Framerate Main Stream:
50 Hz: 25 fps (1920 × 1080, 1280 × 720)
60 Hz: 30 fps (1920 × 1080, 1280 × 720)
Sub-Stream:
50 Hz: 25 fps (640 × 480, 640 × 360)
60 Hz: 30 fps (640 × 480, 640 × 360)
Third Stream:
50 Hz: 10 fps (1920 × 1080, 1280 × 720, 640 × 480, 640 × 360)
60 Hz: 10 fps (1920 × 1080, 1280 × 720, 640 × 480, 640 × 360)