Hikvision DS-2CD2766G2-IZS2.8-12MMC - IP Camera, Indoors, 6MP, Varifocal Lens, PoE
How to buy this product?
- 1. Add the product to your cart and proceed to checkout
- 2. Select “pickup in a store” or “delivery to house or office”
- 4. After the payment you will receive an email with your delivery or pickup date
Specifications
Model |
|---|---|
| Brand | Hikvision |
| Model | DS-2CD2766G2-IZS2.8-12MMC |
| Type | Camera IP |
| Form Factor | Dome |
Camera |
| Indoors/Outdoors | Outdoors |
| Focus | Varifocal |
| Max. Resolution | 6MP |
| Image Sensor | 1/2.4" Progressive Scan CMOS |
| Interfaces | RJ45 Ethernet / SD 512GB |
| Shutter Time | 1/3 s to 1/100,000 s |
| Angle Adjustment | Manual Angle Adjustment |
| Lens Type & FOV | Varifocal lens, motorized lens, 2.8 to 12 mm,
2.8 to 12 mm, horizontal FOV 99 to 35, vertical FOV 53 to 20, diagonal FOV 117 to 41 |
| Lens Mount | Ø14 |
| Aperture | F1.6 |
Video |
Network |
Events |
General |
| PoE Type | PoE |
| Power | 12 VDC 25%, 0.88 A, max. 10.5 W, two-core terminal block, reverse polarity protection, PoE: IEEE 802.3af, Class 3, max. 12.5 W |