Hikvision DS-2CE10DF3T-F 3.6mm - Analog Camera For Indoors and Outdoors, 2MP, Fixed Focal Lens
Hikvsion ds-2ce10df3t-f Pre View
DS-2CE10DF3T-F2-8MM-2
Compartir
  • Hikvision DS-2CE10DF3T-F 3.6mm | 2MP | F1.0
    Out of stock
    * Taxes not included
It is not possible to buy this product at this time
¡Delivery same day!
- In Panama City - For purchases made before midday.
Brand: Hikvision
Model: DS-2CE10DF3T-F3.6MM
The Hikvision DS-2CE10DF3T-F is a security camera model that offers a color image 24 hours a day, thanks to its ColorVu technology and its integrated white light, maximum resolution of 2 megapixels (1920 x 1080) with a fixed 3.6 mm lens that gives it a viewing angle of 82.2°, efficient H.265+ video compression that reduces bandwidth and storage consumption.
How to buy this product?
  • 1. Add the product to your cart and proceed to checkout
  • 2. Select “pickup in a store” or “delivery to house or office”
  • 4. After the payment you will receive an email with your delivery or pickup date
Specifications
Model
Brand Hikvision
Model DS-2CE10DF3T-F3.6MM
Type Analog Camera
Form Factor Bullet
Camera
Indoors/Outdoors Indoors and Outdoors
Focus Fixed
Max. Resolution 2MP
Image Sensor CMOS
Interfaces Switchable TVI/AHD/CVI/CVBS
Shutter Time PAL: 1/25 s to 1/50,000 s;NTSC: 1/30 s to 1/50,000 s
Angle Adjustment Manual Angle Adjustment
Lens Type & FOV Lens Type
2.8 mm, 3.6 mm, 6 mm fixed focal lens
Focal Length & FOV
2.8 mm, horizontal FOV: 98, vertical FOV: 52, diagonal FOV: 116
3.6 mm, horizontal FOV: 77, vertical FOV: 42, diagonal FOV: 91
6 mm, horizontal FOV: 51, vertical FOV: 28, diagonal FOV: 59
Lens Mount M12
Aperture F1.0
Video
Framerate TVI: 1080p@25fps/30fps
CVI: 1080p@25fps/30fps
AHD: 1080p@25fps/30fps
CVBS: PAL/NTSC
Events
Events Motion Detection4 programmable motion areas
General
PoE Type N/A
Power 12 VDC 25%, Max. 2.9 W