Hikvision DS-2CE10DF3T-F2.8MM - Analog Camera For Indoors and Outdoors, 2MP, Fixed Focal Lens
DS-2CE10DF3T-F2-8MM-1
DS-2CE10DF3T-F2-8MM-2
Compartir
  • Hikvision DS-2CE10DF3T-F2.8MM | 2MP | F1.0
    Out of stock
    * Taxes not included
It is not possible to buy this product at this time
¡Delivery same day!
- In Panama City - For purchases made before midday.
Brand: Hikvision
Model: DS-2CE10DF3T-F2.8MM
How to buy this product?
  • 1. Add the product to your cart and proceed to checkout
  • 2. Select “pickup in a store” or “delivery to house or office”
  • 4. After the payment you will receive an email with your delivery or pickup date
Specifications
Model
Brand Hikvision
Model DS-2CE10DF3T-F2.8MM
Type Analog Camera
Form Factor Bullet
Camera
Indoors/Outdoors Indoors and Outdoors
Focus Fixed
Max. Resolution 2MP
Image Sensor 2 MP CMOS
Interfaces Switchable TVI/AHD/CVI/CVBS
Shutter Time - PAL: 1/25s to 1/50,000s
- NTSC: 1/30s to 1/50,000s
Angle Adjustment Fixed Angle
Lens Type & FOV - Focal Lenght: 2.8 mm
- Horizontal FOV: 98
- Vertical FOV: 52
- Diagonal FOV: 116
Lens Mount M12
Aperture F1.0
Video
Framerate - TVI: 1080p@25fps/30fps
- CVI: 1080p@25fps/30fps
- AHD: 1080p@25fps/30fps
- CVBS: PAL/NTSC
Events
Events Solid Light Alarm (White Light)
Features
Features -High quality imaging with 2 MP, 1920 × 1080 resolution
-24/7 color imaging with F1.0 aperture
-Clear imaging against strong back light due to 130 dB true WDR technology
-3D DNR technology delivers clean and sharp images
-2.8 mm, 3.6 mm, 6 mm fixed focal lens
-Up to 20 m white light distance for bright night imaging
-One port for four switchable signals (TVI/AHD/CVI/CVBS)
-Water and dust resistant (IP67)
General
PoE Type N/A
Power 12 VDC 25%,