Hikvision DS-2CD2766G2-IZS2.8-12MMC - IP Camera, Indoors, 6MP, Varifocal Lens, PoE
Hikvision DS-2CD2766G2-IZS2.8-12MMC Side View
Hikvision DS-2CD2766G2-IZS2.8-12MMC Pre View
DS-2CD2766G2-IZS2.8-12mmC View
Compartir
  • Hikvision DS-2CD2766G2-IZS2.8-12MMC | 6MP | F1.6
    Out of stock
    S/.1,235.13
    * Taxes included
It is not possible to buy this product at this time
¡Delivery same day!
- In Lima - For purchases made before midday.
Brand: Hikvision
Model: DS-2CD2766G2-IZS2.8-12MMC
How to buy this product?
  • 1. Add the product to your cart and proceed to checkout
  • 2. Select “pickup in a store” or “delivery to house or office”
  • 4. After the payment you will receive an email with your delivery or pickup date
Specifications
Model
Brand Hikvision
Type Camera IP
Form Factor Dome
Camera
Indoors/Outdoors Outdoors
Focus Varifocal
Max. Resolution 6MP
Image Sensor 1/2.4" Progressive Scan CMOS
Interfaces RJ45 Ethernet / SD 512GB
Shutter Time 1/3 s to 1/100,000 s
Angle Adjustment Manual Angle Adjustment
Lens Type & FOV Varifocal lens, motorized lens, 2.8 to 12 mm,
2.8 to 12 mm, horizontal FOV 99 to 35, vertical FOV 53 to 20, diagonal FOV 117 to 41
Lens Mount Ø14
Aperture F1.6
Video
Sub-stream: H.265/H.264/MJPEG,
Third stream: H.265/H.264
Network
Events
General
PoE Type PoE
Power 12 VDC 25%, 0.88 A, max. 10.5 W, two-core terminal block, reverse polarity protection, PoE: IEEE 802.3af, Class 3, max. 12.5 W