Hikvision DS-2CE12KF0T-LFS(2.8mm) - Analog Camera, For Indoor and Outdoor, 4MP, Coaxial, Manual Angle Adjustment
Hikvision DS-2CE12KF0T-LFS 28mm Camera for outdoors 4MP front view
Hikvision DS-2CE12KF0T-LFS 28mm Camera for outdoors 4MP side view
Hikvision DS-2CE12KF0T-LFS 28mm Camera for outdoors 4MP view
Compartir
  • Hikvision DS-2CE12KF0T-LFS(2.8mm) | Camera for outdoors | 4MP
    In stock
    S/.182.49
    * Taxes included
It is not possible to buy this product at this time
¡Delivery same day!
- In Lima - For purchases made before midday.
Brand: Hikvision
Model: DS-2CE12KF0T-LFS(2.8mm)
Discover the Hikvision DS-2CE12KF0T-LFS 3K ColorVu Audio Bullet Camera, a top-tier surveillance solution with a 2.8mm fixed lens and IP67 rating, ensuring durability against water and dust. This camera delivers exceptional 2960 × 1665 resolution for crystal-clear imaging and features 24/7 color imaging thanks to its F1.0 aperture. Equipped with up to 40m of IR and white light distance, it ensures bright night imaging. It supports multiple signal outputs (TVI/AHD/CVI/CVBS) and includes a built-in microphone for high-quality audio. Enhance your security setup with its smart-hybrid light for flexible lighting options. Upgrade your surveillance system today and experience peace of mind with Hikvision!
How to buy this product?
  • 1. Add the product to your cart and proceed to checkout
  • 2. Select “pickup in a store” or “delivery to house or office”
  • 4. After the payment you will receive an email with your delivery or pickup date
Specifications
Model
Brand Hikvision
Model DS-2CE12KF0T-LFS(2.8mm)
Type Analog Camera
Form Factor Bullet
Camera
Indoors/Outdoors Outdoors
Focus Fixed
Max. Resolution 4MP
Image Sensor 3K CMOS
Interfaces Switchable TVI/AHD/CVI/CVBS
Shutter Time PAL: 1/25 s to 1/50,000 s;NTSC: 1/30 s to 1/50,000 s
Angle Adjustment Manual Angle Adjustment
Lens Type & FOV 2.8 mm, 3.6 mm fixed focal lens
Lens Mount M12
Aperture F1.0
Audio
Audio Built-in mic
Features
Features -High quality imaging with 3K, 2960 × 1665 resolution
-24/7 color imaging with F1.0 aperture
-2.8 mm and 3.6 mm fixed focal lens
-Up to 40 m IR distance for bright night imaging
Up to 40 m white light distance for bright night imaging
-One port for four switchable signals (TVI/AHD/CVI/CVBS)
-High quality audio with audio over coaxial cable, built-in mic
-Water and dust resistant (IP67)
-Smart-Hybrid light, optimize your security with flexible lighting options
General
PoE Type N/A
Power 12 VDC 25%, max.5.2 W
Dimensions(cm) 194.2 mm × 78 mm × 74.5 mm